Vi hjælper dig med at blive en endnu bedre rådgiver
I A-teamet tilbyder vi alle Administratorer hjælp og sparring til at få et overblik over vores +250 apps. På den måde kan du nemmere rådgive dine kunder i hvilke relevante apps, de kan få gavn af.
“Vi forventer ikke, at vores Administratorer har overblikket over +250 apps, så det vil vi gerne hjælpe med at give. Samtidig kan vi pege i den rigtige retning, så det er nemmere at rådgive og anbefale den optimale sammensætning.“ Christian Johansen, Technical Presales Specialist, A-team
Har du set vores nyeste funktioner til Administratorer?
Ny revisionserklæring
Vi er meget glade for at kunne informere om, at det nu er muligt at downloade vores ISAE 3402 type 1 revisionserklæring fra vores hjemmeside. Vi ved, at mange af jeres kunder, og ikke mindst jer selv, har ventet tålmodigt på disse sider om informationssikker kontrol.
Med vores template 'Rapportforsider', kan du skræddersy forsider til de rapporter, som du trækker på dine kunders aftaler. Hvis du er revisor, er det også muligt at indsætte erklæringer.
Som revisor og bogholder er du vores vigtigste partner. Derfor har vi udviklet Visma Advisor, som kan gøre dit arbejde mere effektivt og give dig mere tid til dine kunder.
Se vores case med Palm Revision, som har stor glæde af Advisor
“Den største fordel ved integrationen til Visma Advisor er, at alle har et totalt overblik. Derudover er det altafgørende for os at kunne registrere og analysere tidsforbrug. Det har betydet, at vores effektivitetsprocent er steget markant (...)” Jørgen Palm, Direktør & Partner, Palm Revision.
Vil du have et bedre overblik over dine kunder? Så er dette gratis kursus lige noget for dig! Vi gennemgår funktionerne og viser hvordan du kan anvende Advisor sammen med e-conomic. Du deltager fra din egen computer og kan stille spørgsmål undervejs.